Archiv
Filmy
Pozrite si filmy z minulých ročníkov online kedykoľvek
2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
#Fínsko
ONO
#Nórsko
Bombastický Johan
#Švédsko
Všetky moje listy spáľ
#Švédsko
UFO Švédsko
#Nórsko, Švédsko
Je mi zo seba zle
#Nórsko
Posadnutosť
#Island
Letné svetlo a potom príde noc
#Dánsko
Nič

Porota 2023

Tešíme sa, že vám môžeme predstaviť študentskú porotu 9. ročníka filmovej prehliadky SCANDI. Naša tohtoročná porota sa skladá zo študentov a študentiek Katedry filmových štúdií Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Filmy uvedené na SCANDI budú súťažiť o tri ceny: Cenu za najväčší kinematografický prínos, Cenu za najoriginálnejšie spracovanie scenára a Cenu za najautentickejší herecký výkon.

Vanessa Suchá

Úvodní slovo
Študentka druhého ročníka Katedry filmových štúdií FTF VŠMU. V rámci štúdia sa venuje filmovým recenziám, historickému bádaniu i analýze audiovizuálnych diel. Rada rozmýšľa o filmoch v širších kontextoch a prehľad v súčasnej domácej či svetovej kinematografii získava aj prácou v klubovom kine.

Eduard Slamka

profil porotce
Študent druhého ročníka filmových štúdií na FTF VŠMU. Jeho záujem o film a audiovizuálny svet nepramení z detstva, Eduard si buduje mladú, novoobjavenú vášeň. Vo svojich záverečných prácach analyzoval spracovanie priestoru v hranom i dokumentárnom filme. Záujem o tému vplyvu lokácie na formu a obsah filmu sa prejavuje aj v jeho pracovnom živote lokačného manažéra. Má tak možnosť aktívne spolupracovať na produkcii aktuálnej filmovej, televíznej a reklamnej tvorby.

Tereza Kravecová

profil porotce
Študentka druhého ročníka na Katedre filmových štúdií FTF VŠMU. Filmový svet a všetky jeho zákutia pre ňu už od útleho veku znamenali čosi viac než len chvíľky strávené s rodinou pred televíznou obrazovkou. Svoje smerovanie počas dospievania mala teda jasne určené: pokiaľ sa bude môcť venovať čomukoľvek čo i len trocha súvisiacemu s audiovíziou, bude viac než spokojná. Hoci jej program dokážu celkom slušne vyplniť každodenné filmové maratóny, vie si voľný čas rozložiť a nemalú pozornosť venuje aj beletrii a vareniu, počas ktorého si zvyčajne zapne sitkom, najlepšie so suchým humorom.

Nina Ulická

profil porotce
Študentka filmových štúdií v treťom ročníku bakalárskeho štúdia na FTF VŠMU v Bratislave. Vo svojich výskumných prácach sa venuje najmä prieniku filmu s históriou alebo so sociológiou. Od roku 2021 sa podieľa na organizácii medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, Jeden svet, pre ktorý vyberá krátke filmy. Píše filmové recenzie a analýzy do študentského časopisu Frame a príležitostne aj pre online filmový časopis Kinečko. V minulosti bola členkou študentskej poroty filmovej prehliadky Be2Can.

Maximilián Hrmo

profil porotce
Študent druhého ročníka bakalárskeho štúdia na Katedre filmových štúdií FTF VŠMU. V profesijnom živote by sa v budúcnosti rád venoval publicistickému písaniu, v čom mu katedra umožňuje plný rozvoj. Vo voľnom čase sa venuje beletristickému písaniu, čítaniu, fotografii a štúdiu filmu.
Vanessa Suchá
Info CZ
Eduard Slamka
Tereza Kravecová
Nina Ulická
Maximilián Hrmo
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím