Scandi / Filmy / Bombastický Johan
Bombastický Johan
Prehrať online
Ceny Amanda
Najlepšia hudba, Najlepšie masky
2022
MFF Leiden
Najlepší film
2022
Komédia o dobrodružnom živote Johana a jeho dlhotrvajúcom boji o získanie svojej životnej lásky Solvory, ktorú v mladosti nešťastnou náhodou tak trochu vyhodil do vzduchu.
Výbušná komédia o živote Johana, malomestského samotára s vášňou pre dynamit, ktorý sa dostáva do neustálych konfliktov s vidieckou komunitou. Johan v mladosti osirel, vychovávajú ho teta a strýko a počas celého života sa snaží nájsť svoje miesto v spoločnosti a vyrovnať sa s neopätovanou láskou k dievčaťu zo susedstva, ktorú v mladosti takmer rozmetal na kusy.

Hallvar Witzø


Hallvar Witzø je filmový režisér z Osla. V roku 2010 absolvoval The Norwegian Film School krátkym filmom Tuba Atlantic, s ktorým vyhral študentského Oscara za najlepší krátky film. Jeho ďalší krátky film, Yes We Love (2014),súťažil o Zlatú palmu v Cannes a získal Špeciálne uznanie poroty. Witzø režíroval nespočet nórskych reklám a známych televíznych seriálov ako Helt Perfekt (TVNorge), Kjære Landsmenn (TV2) a Neste Sommer (TVNorge). Komédia Bombastický Johan z roku 2021 je jeho celovečerným debutom z produkcie Nordisku.

Réžia
Hallvar Witzø
Scenár
Erlend Loe
Strih
Trude Lirhus
Kamera
Karl Erik Brøndbo
Zvuk
Geir Døhlie Gjerdsjø
Hudba
Jørund Fluge Samuelsen
Hrajú
Pål Sverre Hagen, Ingrid Bolsø Berdal, Ine F. Jansen, Ingunn Beate Øyen, Vee Vimolmal, Hermann Sabado, Paul-Ottar Haga, John F. Brungot, Trond-Ove Skrødal
Pôvodný názov
Alle hater Johan
Anglický názov
Everybody Hates Johan
Rok
2022
Krajina
Nórsko
Jazyk
NO
Titulky
CZ
Stopáž
93 min
Žáner
Komédia, Romantický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
04. 5. 2023
Prehrať online

Trailer

Ohlasy v médiách

Stuff
"Zábavný kúsok niekedy poburujúceho škandinávskeho rozprávania"
Více
Cinemanía
„Výbuchy humoru a TNT s trochou melanchólie"
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím