Scandi / Filmy / Je mi zo seba zle
Je mi zo seba zle
Prehrať online
MFF Cannes
Un Certain Regard
2022
Signe a Thomas sú v nezdravom, konkurenčnom vzťahu, ktorý naberie nečakaný zvrat, keď Thomas náhle prerazí ako súčasný umelec. V reakcii na to sa Signe zúfalo pokúsi získať späť svoj status vytvorením novej osobnosti, ktorou chce upútať pozornosť a súcit.
Režisér Kristoffer Borgli v tejto čiernej, satirickej komédii zobrazuje toxický vzťah, ktorý rýchlo eskaluje do desivých nových úrovní narcistickej sebaprezentácie. Signe a Thomas sú mladý pár so vzájomne nezdravou súťaživosťou, ktorá naberie nebezpečný smer, keď sa Thomas náhle presadí ako súčasný umelec. Signe v reakcii na to, urobí zúfalý až sebazničujúci pokus o znovuzískanie svojho postavenia tým, že sa úmyselne stane chorou, aby prilákala na svoju stranu pozornosť a súcit. Kristoffer Borgli brilantne satirizuje sebaprezentačné tendencie v súčasných médiách a impulz hľadajúci pozornosť v nás všetkých.

Kristoffer Borgli


Kristoffer Borgli pochádza z predmestia Osla, kde sa už ako mladý venoval skateboardingu a nakrúcaniu videí. V roku 2017 debutoval dokumentom DRIB, ktorý bol uvedený na festivale South by Southwest. V roku 2018 nakrútil krátky film Miesto zvané realita, za ktorý dostal Cenu nórskej kritiky za najlepší krátky film roka. Jeho najnovší celovečerný film, Je mi zo seba zle, bol v roku 2022 uvedený na festivale v Cannes. Okrem dlhometrážnych filmov sa venuje aj krátkometrážnej tvorbe a reklame. Momentálne žije v Kalifornii a pripravuje celovečerný film pod záštitou A24 v hlavnej úlohe s Nicolasom Cageom s názvom Dream scenario (2023).

Scenár
Kristoffer Borgli
Strih
Kristoffer Borgli
Kamera
Benjamin Loeb
Zvuk
David Kuuse
Hrajú
Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Anders Danielsen Lie, Henrik Mestad, Andrea Bræin Hovig, Seda Witt, Sarah Francesca Brænne
Pôvodný názov
Syk Pike
Anglický názov
Sick of Myself
Rok
2022
Krajina
Nórsko
Jazyk
NOR, SWE
Titulky
CZ
Stopáž
95 min
Žáner
Dráma, Komédia
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
16. 2. 2023
Prehrať online

Trailer

Ohlasy v médiách

The Hollywood Reporter
„Hrozne, hanebne, smiešne príbuzné. Malá zlomyseľná pochúťka, ktorú si vychutnáte“
Více
Cineuropa
„Nezabudnuteľný film""
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím