Scandi / Filmy / Nič
Nič
Prehrať online
Skupina ôsmakov čelí nezmyselnosti života a opúšťa nevinnosť detstva.
Pierre Anthon a jeho spolužiaci práve začali chodiť do deviatej triedy, keď Pierre Anthon zrazu vyhlási, že život nemá zmysel, odíde zo školy, presťahuje sa na strom a odmieta z neho zliezť. To vyvolá medzi jeho spolužiakmi existenciálnu krízu. Rozhodnú sa zhromaždiť svoje najcennejšie veci a urobiť "kopu zmyslu", ktorá by Pierra Anthona presvedčila, že sa mýli. Začína sa nebezpečná, znepokojujúca a kontroverzná štúdia o tom, na čom skutočne záleží. To, čo sa začalo nevinným obetným aktom zhromažďovania cenných vecí, sa čoskoro zmení na špirálu psychologického násilia: čím bolestivejšia je obeť, tým viac znamená a tým viac sa žiada od ďalších v poradí. Nič je surový a neučesaný príbeh o skupine mladých ľudí, ktorí sa v konfrontácii s nezmyselnosťou života vydávajú na cestu preč z bezpečia a nevinnosti detstva. Film vznikol na základe rovnomenného bestselleru Janne Tellerovej, ktorý vyšiel v 30 krajinách a predalo sa z neho vyše 1,5 milióna výtlačkov po celom svete. Knihu adaptovali do vyše 150 rôznych divadelných predstavení a napokon z nej vznikol aj celovečerný film.

Trine Piil Christensen, Seamus McNally


Trine Piil Christensen sa narodila v roku 1966 v Dánsku. Je scenáristkou a režisérkou známou filmami ako Intet(2022), 2900 Happiness (2007) a Max (2000).

Seamus McNally je herec a producent, známy filmami To Paint the Portrait of a Bird (2007), Intet (2022) a Rains Retreat. Pracuje ako profesionálny herecký kouč.

Trine Piil Christensen a Seamus McNally spolu režírovali celovečerný film Intet, adaptáciu rovnomenného klasického mládežníckeho románu. 

Scenár
Trine Piil Christensen, Janne Teller
Strih
Allan Funch, Morten Giese
Kamera
Bo Bilstrup
Zvuk
Hans Møller
Hudba
Johan Carøe
Hrajú
Vivelill Søgaard Holm, Maya Louise Skipper Gonzales, Harald Kaiser Hermann, Sigurd Philip Dalgas, Ellen Fensbo
Pôvodný názov
Intet
Anglický názov
Nothing
Rok
2022
Krajina
Dánsko, Nemecko
Jazyk
DA
Titulky
CZ
Stopáž
87 min
Žáner
Thriller
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
01. 6. 2023
Prehrať online

Trailer

Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím