Scandi / Filmy / Všetky moje listy spáľ
Všetky moje listy spáľ
Prehrať online
Príbeh o tom, ako vášeň, žiarlivosť a hnev vplývajú na 70 rokov vzťahu, ktorý prepája viaceré generácie.
Ľúbostný vzťah, ktorý vzplanie v tejto vášnivej dráme, má nečakané následky. Podmanivý príbeh, založený na skutočných udalostiach, spája tri časové línie a ukazuje, aké vlny vášne, žiarlivosti a hnevu vznikajú v medziľudských vzťahoch, zasahujúce celé generácie. Ústrednou postavou je Karin Stolpe, ktorá na svojich pleciach nesie celú šírku príbehu odohrávajúceho sa v 30. rokoch 20. storočia. Film zobrazuje jej zložitý vzťah s manželom Svenom Stolpem a vášnivý ľúbostný vzťah s Olofom Lagercrantzom. Ako jej rozhodnutia ovplyvňujú budúce generácie? Film vznikol na motívy úspešného rovnomenného románu Alexa Schulmana Všetky moje listy spáľte v réžii medzinárodne uznávaného režiséra Björna Rungeho (Manželka, 2017). Na scéne vášnivej drámy presahujúcej generácie sa stretávajú medzinárodné hviezdy Bill Skarsgård (To: Kapitola 1 a 2, 2019), Asta Kamma August (Pakt, 2021) a Gustav Lindh (Jazdci spravodlivosti, 2021). Hviezdnemu obsadeniu zodpovedajú dobové hlavné postavy Sven, Karin a Olof. V hereckom obsadení sa objavia aj Sverrir Gudnason (Borg vs. McEnroe, 2017) a Sonja Richter (Deň, keď sme zomreli, 2020).

Björn Runge


Björn Runge sa narodil v roku 1961 vo Švédsku. Je režisérom, scenáristom a dramatikom, ktorý sa vo svete filmu pohybuje od svojich 20-tich rokov. Študoval réžiu na Dramatiska Institutet v Štokholme a v roku 1996 debutoval celovečerným filmom Harry a Sonja, adaptáciou známej drámy. Za svoj ďalší film, Keď sa otočím (2003), získal Strieborného medveďa na Berlinale za mimoriadny umelecký výkon a cenu za najlepší európsky film. Doteraz nakrútil štrnásť celovečerných filmov, krátkych filmov a televíznych projektov. Venuje sa aj reklamnej tvorbe a pôsobil ako asistent jednému z najoriginálnejších režisérov súčasnosti, Royovi Anderssonovi.

Réžia
Björn Runge
Scenár
Veronica Zacco, podľa románu Alex Schulman
Strih
Lena Runge
Kamera
Stellan Runge
Zvuk
Göran Edström
Hudba
Jacob Mülrad
Hrajú
Asta Kamma August, Bill Skarsgård, Gustav Lindh, Selma Modéer Wiking, Sverrir Gudnason, Björn Kinder, Liam Lundin, Caroline Sehm
Pôvodný názov
Bränn alla mina brev
Anglický názov
Burn All My Letters
Rok
2022
Krajina
Švédsko
Jazyk
SWE
Titulky
CZ
Stopáž
120 min
Žáner
Dráma, Romantický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
19. 1. 2023
Prehrať online

Trailer

Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím