Scandi / Filmy / Emigranti
Emigranti
Prehrať online
Ceny Awards
Najlepšia filmová hudba
2022
Ceny Guldbagge
Najlepšie vizuálne efekty
2022
Norský MFF
Najlepší film
2022
Emigranti sú príbehom Kristiny Nilssonovej, matky, ktorá v 50. rokoch 19. storočia odchádza so svojou rodinou z chudobného Švédska a vydávajú sa na dlhú a nebezpečnú cestu v nádeji, že v Amerike nájdu lepší život.
V polovici 19. storočia odišlo zo Škandinávie milióny obyvateľov kvôli hladu a hmotnej núdzi do Ameriky v nádeji za lepším životom. V tomto monumentálnom príbehu sledujeme Kristínu, Karla-Oskara a ich malé deti, ktorí v 50. rokoch 19. storočia opúšťajú chudobné Švédsko a vydávajú sa na dlhú a nebezpečnú cestu cez Atlantik do divokej Severnej Ameriky. Táto nová štýlová adaptácia filmu Emigranti od medzinárodne uznávaného nórskeho režiséra Erika Poppeho (Utoya - 22. júla, Kráľova voľba) v hlavných úlohách s Lisou Carlehed (Tunel) a Gustavom Skarsgårdom (Vikingovia) je epickou dobovou drámou, založenou na literárnej predlohe od Vilhelma Moberga. Film Emigranti s obsadením švédskej popovej senzácie Tove Lo, Sofie Helin a Leny Strömdahlovej vyniká ako pútavý a nadčasový príbeh o tom, kto sme, kam patríme a ako ďaleko sme ochotní zájsť, aby sme zachránili naše deti a dosiahli naše sny.

Erik Poppe


Erik Poppe je jedným z najuznávanejších a komerčne najúspešnejších nórskych režisérov, ktorý je známy pre svoju dôslednú prácu s hercami a silným vizuálom svojich diel.  Erik začal svoju kariéru ako reportážny fotograf pre Reuter’s a Verdens, kde zaznamenával lokálne udalosti, ale aj medzinárodné konflikty. Pár rokov po absolutóriu kamery na Dramatiska Institutet debutoval ako režisér filmom Schpaa (1998), ktorý sa dostal do medzinárodného povedomia aj vďaka premiére na Berlinale. Jeho prvým anglicky hovoriacim filmom je Tisíckrát dobrú noc (2013), v hlavnej úlohe s Juliette Binoche a Nikolajom Costerim Waldauom. Historická dráma Kráľov nesúhlas (2016) bola ako jeden z ôsmich filmov v užšom výbere s možnosťou nominácie na Oscara v roku 2017. Všetky jeho filmy boli v Nórsku nominované na Amanda Award. Je zatiaľ jediným režisérom, ktorý bol štyrikrát ocenený Nórskou cenou kritiky. V roku 2018 bol v hlavnej súťaži na Berlinale jeho ultrarealistický film Utoya, 22. júla, ktorý opisuje masaker v letnom tábore Utøya v roku 2011. Sledujte na Edisonline

Réžia
Erik Poppe
Scenár
Anna Bache-Wiig, Vilhelm Moberg, Siv Rajendram Eliassen
Strih
Einar Egeland
Kamera
John Christian Rosenlund
Zvuk
Robert Leib
Hudba
Johan Söderqvist
Hrajú
Gustaf Skarsgård, Sofia Helin, Tove Lo, Laurence Kinlan, Lisa Carlehed, Christian Kinell, Ola Normelli, Stefan Cronwall, Goran Aliskanovic
Pôvodný názov
Utvandrarna
Anglický názov
The Emigrants
Rok
2021
Krajina
Švédsko, Nórsko, Dánsko, Nový Zéland
Jazyk
SWE
Titulky
CZ
Stopáž
148 min
Žáner
Dráma, Historický, Romantický
Prístupnosť
15+
Datum premiéry
09. 2. 2023
Prehrať online

Trailer

Ohlasy v médiách

The Guardian
★★★★ „Silno vyrozprávaný príbeh"
Více
Cineuropa
„Citlivý a stimulujúci"
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím