Scandi / Filmy / Dealer III
Dealer III
Prehrať online
Drogový lord Milo pripravuje oslavu dvadsiatych piatych narodenín svojej dcéry, ale skomplikuje mu to jeho podnikanie, keď namiesto heroínu dorazí zásielka extázy. Prinútený pracovať s novou drogou, o ktorej vie len málo, musí nájsť spôsob, ako si udržať svoju dominanciu na vrchole kodanského podsvetia.
Fanúšikovia Sopranovcov musia vedieť: Filmy trilógie Dealer Nicolasa Windinga Refna majú to najlepšie z blízkeho a osobného zobrazenia každodenného gangsterstva – a nemusíte vidieť žiadny z nich, aby ste pochopili ďalší. Tretia a najlepšia časť série sa zameriava na srbského drogového kráľa Mila, malého zlodeja v pôvodnom filme. Okrem toho, že pripravuje večeru pre 50 hostí na oslavu 25. narodenín dcéry Mileny, pripravuje aj komplikovaný obchod s drogami. Keď namiesto heroínu dostane 10 000 tabletiek extázy, Milo je z novej drogy zmätený a zavolá bývalého bodyguarda a súčasného reštaurátora Radovana, aby mu pomohol. Refn nakrútil nervózny, pohlcujúci film, ktorý sa hrá ako celovečerná verzia paranojou presiaknutej scény varenia cestovín z filmu Mafiáni od Martina Scorseseho. — Eddie Cockrell, Variety

Nicolas Winding Refn


Nicolas Winding Refn, kultový dánsky filmový režisér, scenárista a producent, ktorý študoval na filmovej škole v New Yorku a neskôr v Kodani, no ani jednu nedokončil. Pochádza z rodiny filmárov a  debutoval už vo svojich 25 - tich rokoch filmom Dealer (1996). Jeho ďalší film, Bleeder (1999), bol vybraný na festival do Benátok. V roku 2002 debutoval aj medzinárodne anglicky hovoriacim filmom Fear X, ktorý bol uvedený na festivale Sundance. Film Dealer dostal ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré boli uvedené na festivale v Rotterdame a Toronte. V roku 2009 nakrútil dobrodružnú drámu Vzkriesenie Valhaly a neskôr známu neo-noirovú kriminálnu drámu Drive, za ktorú získal v Cannes cenu za najlepšiu réžiu. V roku 2016 bol nominovaný na Zlatú palmu za mysteriózny triler Neon Demon (2016) v hlavnej úlohe s Elle Fanning. Je tvorcom a režisérom kriminálnych seriálov Old to Die Young (2019) a Kodaňský kovboj (2022).

Scenár
Nicolas Winding Refn
Strih
Miriam Nørgaard, Anne Østerud
Kamera
Morten Søborg
Zvuk
Jens Bønding, Mikkel Groos, Henning Wedege
Hudba
Peter Peter
Hrajú
Zlatko Buric, Marinela Dekic, Slavko Labovic, Ramadan Huseini, Ilyas Agac, Kujtim Loki, Vasilije Bojicic, Levino Jensen, Marek Magierecki
Pôvodný názov
Pusher III
Anglický názov
I'm the Angel of Death: Pusher III
Rok
2005
Krajina
Dánsko
Jazyk
DAN, SRP, POL
Titulky
CZ
Stopáž
108 min
Žáner
Dráma, Krimi, Thriller
Prístupnosť
18+
Datum premiéry
26. 1. 2023
Prehrať online

Trailer

Ohlasy v médiách

TimeOut
„Po skončení filmu sa cítite mizerne, ale túžite a potrebujete vidieť viac."
Více
BBC
„Surový a silný návrat do dánskej kriminálnej série."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím