Scandi / Filmy / Dealer II
Dealer II
Prehrať online
Tonny, práve prepustený z väzenia, sa snaží vniesť do svojho života poriadok a získať si rešpekt svojho otca, vojvodu, notorického gangstra, ktorý ním pohŕda. V snahe splatiť dlh z väzenia robí krok za krokom. A čo viac, Tonny musí taktiež prispieť k výchove dieťaťa.
Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy.

Nicolas Winding Refn


Nicolas Winding Refn, kultový dánsky filmový režisér, scenárista a producent, ktorý študoval na filmovej škole v New Yorku a neskôr v Kodani, no ani jednu nedokončil. Pochádza z rodiny filmárov a  debutoval už vo svojich 25 - tich rokoch filmom Dealer (1996). Jeho ďalší film, Bleeder (1999), bol vybraný na festival do Benátok. V roku 2002 debutoval aj medzinárodne anglicky hovoriacim filmom Fear X, ktorý bol uvedený na festivale Sundance. Film Dealer dostal ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré boli uvedené na festivale v Rotterdame a Toronte. V roku 2009 nakrútil dobrodružnú drámu Vzkriesenie Valhaly a neskôr známu neo-noirovú kriminálnu drámu Drive, za ktorú získal v Cannes cenu za najlepšiu réžiu. V roku 2016 bol nominovaný na Zlatú palmu za mysteriózny triler Neon Demon (2016) v hlavnej úlohe s Elle Fanning. Je tvorcom a režisérom kriminálnych seriálov Old to Die Young (2019) a Kodaňský kovboj (2022).

Scenár
Nicolas Winding Refn
Strih
Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud
Kamera
Morten Søborg
Zvuk
Jens Bønding
Hudba
Peter Peter
Hrajú
Mads Mikkelsen, Leif Sylvester, Anne Sørensen, Zlatko Buric, Maria Erwolter, Ilyas Agac
Pôvodný názov
Pusher II
Anglický názov
With Blood on My Hands: Pusher II
Rok
2004
Krajina
Dánsko, Veľká Británia
Jazyk
DAN, SRP
Titulky
CZ
Stopáž
100 min
Žáner
Akčné, Dráma, Krimi
Prístupnosť
18+
Datum premiéry
26. 1. 2023
Prehrať online

Trailer

Ohlasy v médiách

The Guardian
★★★★ „Nepochybne sa jedná o inteligentnú, strhujúcu a zložitú gangsterku."
Více
The Variety
„Druhý diel trilógie ostáva verný drsnému a realistickému násiliu a závratnému tempu."
Více
Súbory cookie zhromažďujeme s cieľom lepšie konfigurovať služby webovej stránky. Súhlasom nám umožňujete získavať anonymizované štatistické údaje. Viac informácií nájdete na stránke tu. Ďakujeme!
Nie
Súhlasím